08:011394/7/27
آمادگی پایتخت صادرات نفت خام کشور برای شرایط پساتحریم؛
ظرفیت ترافیک هوایی فرودگاه شهدای خارگ افزایش می‌یابد

پیشرفت طرح توسعه فرودگاه خارگ هم اکنون به 95 درصد رسیده است و پیش بینی می شود با اتمام این طرح، ظرفیت ناوبری و ترافیک هوایی این فرودگاه برای آمادگی در شرایط پساتحریم صنعت نفت افزایش یابد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، طرح توسعه فرودگاه شهدای خارگ شامل توسعه اپرون(پارکینگ هواپیما)، تاکسی وی و احداث جاده های گشتی در حال حاضر  پیشرفت 95 داشته است و پیش بینی می شود با راه اندازی طرح NGL و متانول 2، تعداد پروازهای ورودی و خروجی از این فرودگاه افزایش یابد.
افزایش ظرفیت پارکینگ فرودگاه از 4 به 6 فروند هواپیما، رشد ضریب امنیتی و دسترسی سریع و آسان از جمله نتایج طرح توسعه فرودگاه شهدای جزیره خارگ است که در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد.
فرودگاه جزیره خارگ از جمله فرودگاه های مهم وزارت نفت است که وظیفه پشتیبانی از تولید و صادرات نفت خام کشور را بر عهده دارد.
پروازهای منظم روزانه و هفتگی به شهرهای مختلف کشور از جمله تهران، بوشهر، شیراز، اصفهان و اهواز از این فرودگاه انجام می شود.
پیشتر نیز سید پیروز موسوی، مدیرعامل شرکت پایانه های نفت ایران با بیان این که توان صادراتی نفت خام کشور برای شرایط پسا تحریم را افزایش داده ایم گفته بود، ظرفیت ذخیره‌سازی نفت خام در پایانه نفتی خارگ به ٢٨ میلیون بشکه رسیده است.

شماره خبر: 7/
 

منبع: روابط عمومی شرکت پایانه های نفتی ایران


کلمات کليدي
جزیره خارگ، فرودگاه ، ترافیک هوایی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


شرکت پایانه‎های نفتی در اجرای الزامات ایمنی پیشگام است
مانور جامع تخلیه اضطراری جزیره خارگ در شرایط فرضی حملات تروریستی برگزار شد
بخش خصوصی در تاسیسات پشتیبانی خارگ سرمایه‎گذاری می‎کند