عمومی


13:231398/8/4
تشریح برنامه‎های سازمان منطقه ویژه پارس برای توسعه ورزش همگانی

رئیس امور ورزش سازمان منطقه ویژه پارس، توسعه ورزش همگانی را از اولویت‌های این سازمان برشمرد و گفت: به این منظور برنامه‌هایی برای همکاران، مناطق اقماری و ساکنان شهرک‌ها در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بهرام رضائیان به ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای فعالیت‌های ورزشی در منطقه اشاره کرد و گفت: افزون بر گسترش اهداف کلان، توسعه ورزش همگانی مدنظر سازمان منطقه ویژه پارس قرار دارد.

وی گفت: با توجه به اهمیت گسترش ورزش و استعدادیابی از میان ورزشکاران منطقه، توانستیم در بسیاری از رشته‌ها از جمله شنا، ووشو و تیراندازی به گروه‌های قهرمانی کشور بپیوندیم.

رئیس امور ورزش سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به‌کارگیری مربیان متخصص و کارآمد را از شاخص‌های مهم موفقیت در ورزش عنوان کرد و افزود: ظرفیت‌های ورزشی شناسایی شده‌اند و هم‌اکنون در میان ورزشکاران بومی استان و صنعت نفت چند ملی‌پوش حضور دارد که همین موضوع سبب انگیزه و رقابت میان ورزشکاران بومی استان و همکاران صنعت نفت و فرزندان آنان شده است.

رضائیان با تاکید بر اینکه صنعت نفت نقش بارزی در ورزش ملی داشته است، گفت: با اقدام‌های سازمان منطقه ویژه پارس در توسعه زیرساخت‌های ورزشی و توجه به ورزش‌های قهرمانی و همگانی، بار عظیمی از دوش اداره ورزش و جوانان استان بوشهر برداشته شده و به‌طور کلی گروه‌های ورزشی صنعت نفت نه‌تنها در جهت اهداف سازمان، بلکه در راستای ورزش ملی کشور در تلاش هستند و برای میهن اسلامی افتخارآفرینی می‌کنند.

وی اظهار کرد: ورزش همگانی از اولویت‌های سازمان منطقه ویژه پارس است و خوشبختانه طبق روال گذشته برنامه‌هایی برای همکاران، مناطق اقماری و ساکنان شهرک‌ها و خانواده‌های آنان در نظر گرفته شده است.

رئیس امور ورزش سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیان اینکه تمرین و دوره‌های آموزشی ورزشی به‌طور مرتب و فعال در حال برگزاری است، افزود: هم‌اکنون به دلیل وضع بودجه‌ای برخی المپیادهای ورزشی در سطح نفت برگزار نمی‌شود، اما برپایی مسابقات و حضور در دوره‌های ورزشی انگیزه لازم را ایجاد می‌کند.

رضائیان گفت:‌ تلاش کردیم در گسترش ورزش همگانی در صنعت نفت، شنا، فوتسال، تیراندازی و کوهنوردی را به‌صورت جدی تقویت و در این بخش در مسابقات قهرمانی و المپیادهای ورزشی مقام‌های استانی کسب کنیم، به‌طوری که موفق به میزبانی مسابقات جانبازان صنعت نفت و کسب مقام شدیم.

وی تاکید کرد: با شرایط اقلیمی منطقه عسلویه و پارس جنوبی رشته‌های ورزشی همچون شنا (به‌واسطه نزدیکی به دریا)، فوتسال و ورزش‌های سالنی مثل تیراندازی توفیق بسیاری دارد و در این رشته‌ها استعدادهای موفقی کشف و پرورش یافته است.

رئیس امور ورزش سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس همچنین بر اهمیت توجه به ورزش ساکنان مناطق اقماری و عملیاتی اشاره کرد و گفت: با توجه به دوری کارکنان از خانواده‌ها و شرایط سخت منطقه، ورزش و اقدام‌های فرهنگی تاثیری بسزا در روحیه کارکنان دارد و از این رو صنعت نفت تلاش کرده است مجموعه‌ها و فضای ورزشی مناسبی را مهیا کند و با به‌کارگیری مربیان مجرب و کارآزموده استقبال عمومی از ورزش را افزایش دهد.

رضائیان تاکید کرد: گسترش فضای ورزشی برای مردم شهرستان عسلویه طبق وظایف صنعت نفت در مسئولیت‌های اجتماعی به‌خوبی صورت گرفته و امکانات ورزشی لازم در اختیار عموم مردم قرار دارد.

2/27985
منبع: روابط عمومی سازمان منطقه ویژه پارس