چهارشنبه 14 خرداد 1399   07:04:47
09:071398/10/2
فرماندار کارون:
شرکت‎های تابعه شرکت ملی نفت ایران در رفع آبگرفتگی کارون حضور فعالی دارند

فرماندار شهرستان کارون گفت: شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران به ویژه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران در رفع آبگرفتگی مناطق این شهرستان حضوری فعال دارند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، معصومه خنفری عصر یکشنبه ( اول دی ماه 1398) در جریان بازدید نماینده وزیر نفت و هیأت همراه از مناطق آسیب دیده این شهرستان اظهار کرد: پس از بارندگی اخیر، بخش زیادی از مناطق شهرستان کارون به زیر آب رفت و شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران در منطقه برای رفع مشکل این مناطق حضوری فعال داشتند.

وی افزود: برخی مناطق این شهرستان را بیش از 110 هزار متر مکعب آب فراگرفته بود و ارتفاع آب تا 2 متر می رسید که خوشبختانه با همکاری شرکت های منطقه از جمله شرکت های تابع شرکت ملی نفت ایران آب این مناطق طی 3 روز به سمت رودخانه هدایت شد.

فرماندار شهرستان کارون تصریح کرد: شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران از جمله شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران در کنار ما هستند و نیروها و تجهیزات این شرکت ها شبانه روز در منطقه حضور دارند.

خنفری اظهار کرد: در سیل فروردین ماه 1398 نیز این شرکت ها در امدادرسانی به مردم حضوری فعال داشتند و کارکنان، تجهیزات و ماشین آلات آنها شبانه روز فعال بوده و با کمک های آنان روستاهای ما که اکثر آنها به زیر آب رفته بود از خطر سیلاب نجات پیدا کردند.

وی افزود: نماینده وزیر نفت و معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نیز با حضور در مناطق سیل زده دستورهای لازم را برای کمک رسانی به آسیب دیدگان و رفع مایحتاج آنان صادر کردند.

بر اساس این گزارش، در پی بارندگی روز دوشنبه 25 آذرماه 1398 تعدادی از مناطق شهرهای اهواز و شهرستان کارون دچار آبگرفتی شد که با درخواست ستاد مدیریت بحران استانداری خوزستان امکانات و تجهیزات شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران برای رفع آبگرفتگی ها به خدمت درآمد و گروه های عملیاتی و ماشین آلات  شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در 7 نقطه شهر اهواز و یک نقطه شهر کوت عبدالله مستقر شدند و ماشین آلات شرکت ملی حفاری ایران نیز در کوت عبدالله استقرار یافت.  

2/28335

منبع: روابط عمومی مناطق نفت خیز جنوب


کلمات کليدي
شهرستان کارون، سیل خوزستان، مسئولیت اجتماعی، آبگرفتگی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
توزيع آب آشاميدني در غيزانيه به 400 هزار ليتر در روز افزایش یافت
تخصیص ۴۲ میلیارد تومان اعتبار نفتی به غیزانیه
آخرین وضعیت  6 پروژه عمرانی در غیزانیه اهواز/ احداث مجتمع آبرسانی با مشارکت آبفای استان خوزستان
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید