يكشنبه 15 تير 1399   13:57:16
16:561399/2/27

پیام تسلیت مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در پی درگذشت حسین کاظم‌پور اردبیلی

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در پیامی درگذشت حسین کاظم‌پور اردبیلی، نماینده ایران در هیئت عامل اوپک را تسلیت گفت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در پیام مسعود کرباسیان آمده است: «درگذشت دوست دیرین و برادر بزرگوارجناب آقای کاظم پور اردبیلی ضایعه ای بزرگ و فقدان جبران ناپذیری برای کشور و صنعت نفت است.

بنده از سال ها پیش افتخار آشنایی و همکاری نزدیک با او را داشتم و شاهد بودم که وی در 40 سال گذشته در کسوت مدیری باتجربه و توانمند در وزارتخانه های بازرگانی، امور خارجه و نفت، تمامی تلاش خود را برای سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مبذول داشته و با بیش از چهار دهه خدمت صادقانه، منشا برکات زیادی برای ایران عزیز بوده است.

اینجانب این مصیبت بزرگ را به خانواده ایشان، همکاران خود در صنعت نفت و مردم ایران تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال برای آن مرحوم، علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.»

پیام اینستاگرامی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران

مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران‌ در صفحه اینستاگرامش برای زنده‌یاد حسین کاظم‌پور اردبیلی، رئیس هیات عامل فقید ایران در سازمان اوپک نوشت: «صبح امروز دوست عزیز و همکار گرامی‌ام به آرامش ابدی رسید. حسین کاظم‌پور اردبیلی، مرد شریف و مدیری کاردان بود که هرکجا کشور به حضورش نیاز داشت، بدون لحظه‌ای درنگ،‌ قدم به عرصه خدمت گذاشت. هیچ‌کس در یاد ندارد که او برای کمک به این سرزمین لحظه‌ای مکث کرده باشد. از جنگ تا سازندگی همیشه در کنار مردم ایستاد. 
 
سابقه رفاقت و معاشرت ما باهم به دهه ۶٠ باز می‌گردد. در همان سال‌ها اولین سفرخارجی، کاری را باهم تجربه و در هیاتی به کره‌شمالی رفتیم. آن زمان به او می‌گفتند: «شهید زنده» چراکه از حادثه تلخ هفت تیر جان سالم به در برده بود. به واقع هم اخلاق و منش انسانی او چنان نمود داشت که باید هم شهید زنده خطابش می‌کردند. 

مرحوم کاظم‌پور اردبیلی در سال‌های فعالیتش برای این سرزمین کم نگذاشت. هرکجا نیاز به حضورش احساس شد، لبیک گفت. به‌طوری که وزارت، معاون وزارت و مشاورت را تجربه کرد. در همه این مناصب جز به صداقت، پاکدستی و وطن‌پرستی شهرت نیافت. سال‌هایی که به جبر سیاست، از دولت کنار گذاشته شد، به بخش‌خصوصی رفت و آنجا هم درخشید. مدتی بعد از او خواستند برای ادامه خدمت کرسی ایران در اپک را در اختیار بگیرد و باوجود اینکه زندگی و شغلش را برمحور کسب‌وکار بیرون از دولت تنظیم کرده‌بود ولی بازهم سختی مسولیت دولتی را به جان خرید و به عرصه خدمت بارگشت. حالا پس از ۴ دهه حضور در دولت، عمری برمن رفته‌است. دراین سال‌ها همکار کم نداشته‌ام. با این وجود اگر از شمار دوستان و همکارانم بخواهم چندین نفر را به عنوان نمادهای خدمت صادقانه و شرافت معرفی کنم، حسین یکی از آنهاست. روزگار جسم او را از ما گرفت. تنش در خاک به امانت است. اما یادش از خاطر ما پاک نمی‌شود. 

خداوند او را رحمت کند، اجر زحماتش در عاقبت نصیبش شود و به خانواده‌‌اش که چنین گوهری را از دست داده‌اند، هم صبر عطا کند.»

اخبار مرتبط:
پیام تسلیت رئیس جمهوری به مناسبت درگذشت حسین کاظم‌پور اردبیلی
پیام تسلیت وزرای نفت و امور خارجه در پی درگذشت حسین کاظم پور اردبیلی
کلمات کليدي
حسین کاظم پور اردبیلی ، مسعود کرباسیان، پیام تسلیت
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
دستور صریح مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در حمایت از کارکنان پیمانکار
آقای کاظم‌پور اردبیلی دنبال نمایش نبود، دنبال خدمت بود
مراسم چهلمین روز درگذشت زنده‌یاد حسین کاظم‌پور اردبیلی برگزار می‌شود
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید