دوشنبه 16 تير 1399   23:05:57
11:271399/2/29

جلوگیری از هدررفت نفت خام در نفت و گاز آغاجاری

استفاده از دستگاه‌های فرآورش و تفکیک‌گر سیار در سال ۹۸، از هدررفت بیش از ۲۱۱ هزار بشکه نفت خام در شرکت نفت و گاز آغاجاری جلوگیری کرد‪.‬


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیر عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری اظهار کرد: اقدام فوق در راستای رعایت الزام‌های زیست محیطی و جلوگیری از سوزاندن نفت حاصل از فرآیند تعمیر و احیای چاه‌های نیازمند تعمیر با استفاده از سه دستگاه MOS و یک دستگاه MOT  محقق شده است که این مقدار در مقایسه با آمار گذشته رکورد محسوب می‌شود.

محمدرضا گودرزی میزان کارکرد دستگاه‌های فرآورش سیار(MOS) را ۱۱۵ هزار و ۵۰۰ بشکه از ۳۷ حلقه چاه و دستگاه تفکیک‌گر سیار MOT را ۹۶ هزار بشکه از ٩ حلقه چاه ذکر کرد.

دستگاه‌های فرآورش و تفکیک‌گر سیار به‌منظور جلوگیری از هرزروی و سوزاندن نفت و به تبع آن جلوگیری از آلودگی محیط زیست روی چاه‌هایی که نیازمند تعمیرات فنی و تخصصی هستند مستقر می‌شود. نفت استحصال شده پس از مراحل تفکیک، از طریق پمپ به واحد بهره‌برداری ارسال می‌شود.

2/29401

منبع: روابط عمومی مناطق نفت‌خیز جنوب


کلمات کليدي
شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری، تفکیک‌ گر سیار، فرآورش سیار، محیط زیست
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان حفاظت محیط‌ زیست همکاری می‎کنند
ساماندهی پسماندهای صنعتی منطقه ویژه پارس با بالاترین فناوری روز
  • 1399/4/14 شنبه ساماندهی پسماندهای صنعتی منطقه ویژه پارس با بالاترین فناوری روز
    بر اساس ماده 7 قانون مدیریت پسماندها، مدیریت اجرایی پسماندهای صنعتی و ویژه، به عهده تولید کننده است، به دلیل اهمیت این موضوع مرداد ماه سال 1394 تفاهم‌نامه میان وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست کشور امضا شد؛ در بند 6 آن، همکاری و تعامل برای حل مشکلات ناشی از پسماندهای صنعتی منطقه ویژه مورد تاکید قرار گرفت و از همان زمان طرح احداث «مجتمع مدیریت پسماند صنعتی و ویژه» در منطقه ویژه انرژی پارس کلید خورد.
مهار ۵۰ آتش‌سوزی با مشارکت شرکت نفت و گاز آغاجاری
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید