يكشنبه 15 تير 1399   14:43:57
09:471399/3/11

آغاز حفاری نهمین چاه اکتشافی در مناطق خشکی کشور

مدیر پروژه های حفاری ۶+۸ حلقه چاه اکتشافی در شرکت ملی حفاری ایران از پایان عملیات حفاری سومین و آغاز حفاری نهمین حلقه چاه اکتشافی در مناطق خشکی کشور خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران،‌ رضا مهدی پور گفت: حفاری چاه آرمان -۱ در استان خوزستان با کاربست دستگاه حفاری سنگین ۳۲ فتح کلید خورده بود.

وی افزود: هم افزایی و همکاری مستمر میان متخصصان و مهندسان شرکت ملی حفاری ایران و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، زمینه اجرای موفق و منطبق با برنامه این پروژه ها را که مشتمل بر ۱۴ حلقه چاه می شود در پی داشته است.

مهدی پور اظهار کرد: با اتمام حفاری چاه یاد شده، دکل حفاری ۳۲ فتح به موقعیت جدید در شهرستان گناوه انتقال یافته و حفاری چاه اکتشافی را از اردیبهشت ماه آغاز کرد.

مدیر پروژه های حفاری ۶+۸ حلقه چاه اکتشافی در شرکت ملی حفاری ایران گفت: در زمان حاضر از ۱۴ حلقه چاه تعریف شده در این دو پروژه، حفاری ۹ حلقه چاه اجرایی شده که عملیات حفاری دو حلقه چاه در استان خوزستان و یک حلقه در استان فارس خاتمه یافته است.

وی افزود: هم اینک حفاری شش حلقه چاه با بکارگیری دستگاه های حفاری 31،  32،  33، 40،  74 و 89 فتح در استان های خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد در دست اجرا است.

مهدی پور با بیان اینکه در اجرای پروژه های حفاری ۶+۸ حلقه چاه اکتشافی تا به امروز افزون بر 32 هزار و 300  متر حفاری به ثبت رسیده است، تاکید کرد: با توجه به برنامه ریزی به عمل آمده و پیش بینی شده از سوی واحد متقاضی، تا پایان سال جاری عملیات حفاری چهار حلقه چاه از شش حلقه چاه مورد اشاره به پایان خواهد رسید.

مدیر پروژه های حفاری ۶+۸ حلقه چاه اکتشافی در شرکت ملی حفاری ایران، اجرای همزمان این دو پروژه را از جمله پروژه های فعال، موفق و سرآمد این شرکت برشمرد و گفت: عملیات اجرایی پروژه ۸ حلقه چاه اکتشافی تیرماه و پروژه ۶ حلقه در بهمن ماه سال ۹۷ کلید خورد و طبق برنامه ادامه دارد.

وی افزود: از نکات با اهمیت و برجسته این پروژه ها در زمان حاضر می توان به کشف میدان عظیم گازی ارم از طریق حفاری چاه اکتشافی دنگ -۱ در منطقه خنج  استان فارس با دستگاه ۳۳ فتح و همچنین کشف دومین مخزن بزرگ نفتی در استان خوزستان نام برد که تحت عنوان میدان نفتی نام آوران نامگذاری شده است.

مهدی پور تصریح کرد: کشف هر میدان نفتی یا گازی بی تردید باعث ایجاد منابع جدیدی از ثروت خواهد شد که می تواند دورنمای دراز مدت و ویژه ای برای کشور به همراه داشته باشد.

24678/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
حفاری، چاه اکتشافی، مدیریت اکتشاف، شرکت ملی حفاری ایران
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
فعالیت مستمر کادر درمان شرکت ملی حفاری در مناطق عملیاتی
راهکارهای گسترش فعالیت‌های اکتشافی در شمال کشور بررسی شد
حفر و تکمیل 31 حلقه چاه نفت و گاز با کاربست ناوگان شرکت ملی حفاری
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید