چهارشنبه 14 خرداد 1399   07:47:33
09:451397/7/25
رئیس امور ورزش شرکت ملی نفت ایران:
طرح شناسنامه ورزشی کارکنان در کشور بی‎نظیر است/ توسعه برنامه‎های ورزش همگانی

رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت ایران برنامه های این امور از جمله دو طرح توسعه برنامه‎های ورزش همگانی و طرح شناسنامه ورزشی کارکنان را تشریح کرد.


رضا قورچیان، همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه فعالیت های امور ورزش در دو سطح همگانی و قهرمانی ادامه دارد، اظهار کرد: در سطح قهرمانی سه باشگاه نفت تهران، مناطق نفت‎خیز جنوب و پارس جنوبی جم فعالیت می‎کنند که به علت مصوبات مجلس ادامه فعالیت در سطح ورزش حرفه ای در رشته فوتبال ليگ برتر مقدور نبود؛ به همین دلیل فعالیت حدود 16 تیم متوقف شد اما همچنان حمایت از 130 تیم ورزشی در سطح این سه باشگاه ادامه دارد.

وی افزود: در بین 130 تیم ورزشی، حدود30 تیم در ورزش بانوان فعال هستند که در مسابقات مختلف شرکت می‎کنند و عناوین مختلفی را نیز کسب کرده‎اند.

قورچیان با اشاره به اینکه بیش از 75 درصد از اعضای تیم‎ها باید از کارکنان و فرزندان آنها انتخاب شوند، افزود: بسیاری از تیم‎های ورزشی نفت در سطح لیگ ایران قهرمان و تعدادي از اين تيم ها به مسابقات بین المللی اعزام شدند و در آنجا نیز افتخاراتی کسب کردند؛ قهرماني تيم هاي ووشو و فوتبال ساحلي پارس جنوبي در مسابقات بين المللي آسيا و جام باشگاه هاي جهان، قهرماني تيم وزنه برداري مناطق نفتخيز جنوب در جام باشگاه هاي آسيا و نايب قهرماني تيم دووميداني نفت تهران در جام بين المللي كازانف قزاقستان و... كه افتخارات متعددی را کسب کرده اند.

وی با بیان اینکه در سال جاری با ابلاغیه مقام عالي وزارت نفت، تیم‎های ورزشی با 40 درصد هزینه سال قبل باید در مسابقات حضور یابند، گفت: این مسئله باعث شده صرفه جویی و مدیریت هزینه ها در دستور کار قرار گیرد اما با این وجود تمام تیم‎ها با قدرت کامل در مسابقات حاضر شدند و تن به حذف فعالیت تیم‎ها در عرصه ورزش قهرماني ندادیم و در مسابقات مختلف با قدرت ظاهر شدیم.

 قورچیان با اشاره به اینکه در زمینه ورزش همگانی از سال 1394 تصمیم گرفتیم از ظرفیت‎ها و زیرساخت‎های شرکت نفت استفاده بهینه کنیم، افزود: برنامه ریزی‎های دقیقی انجام شد تا جمعیت بیشتری از کارکنان را درگیر ورزش همگانی کنیم؛ ستاد تهران در سال 94 بیش از 3100 نفر ثبت نامي جهت حضور در تمرينات و برنامه هاي آموزشي داشته که این تعداد در سال 95 به 3600 نفر و در سال 96 به بیش از 5500 نفر رسیده است.

وی تصریح کرد: در این مسیر با حمایت های انجام شده، کارکنان مدت موقت نیز می‎توانند از كلاس هاي تمريني/آموزشي و امکانات باشگاه‎های ورزشی استفاده کنند.

ساماندهی کلاس‎های ورزشی در دستور کار


قورچیان ادامه داد: تعداد رشته‎های ورزش همگانی به 20 رشته رسیده است که بر این اساس برای سال 1397 طرح ساماندهی کلاس‎های ورزشی در رشته‎های مختلف را در برنامه داریم؛ ابلاغیه وزیر نفت فرصتی شد تا بيشترهزینه‎ها را به آموزش و تمرينات و در حقيقت جهت توسعه ورزش همگاني اختصاص دهیم.

رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه در زمینه بهبود زیرساخت‎ها نیز تلاش شد تا تجهیزات ورزشی جدید برای باشگاه‎ها تهیه شود، افزود: بر این اساس مرکز ورزش ساختمان 24 (هما) تجهیز و راه اندازی شد و مرکز ورزش ساختمان شهید تندگویان و مرکزی هشتم تجهیز شدند که تجهیز سالن‎های ورزشی با حمایت‎های مدیرعامل، معاون عملیات غیرصنعتی، مديريت امور مالی و شوراي ورزش ادامه خواهد داشت.

طرح شناسنامه ورزشی کارکنان اجرایی می‎شود

قورچیان با اشاره به اینکه با همکاری فناوری اطلاعات شرکت ملی نفت ایران طرح شناسنامه ورزشی کارکنان که با هزار نفر ساعت کارشناسی به تأیید شورای ورزش شركت نفت و شوراي مركزي ورزش وزارت نفت رسیده است، راه اندازی شد، اظهار کرد: در این مسیر تاکنون قريب به هزار نفر از کارکنان پایش شدند و اطلاعات دقیق آنها ثبت شده است.

وی ادامه داد: در طرح شناسنامه ورزشی با دعوت از همكاران، پس از تشکیل پرونده و بررسي هاي لازم، حرکات اصلاحی و برنامه تغذیه در اختیار آنها قرار می‎گیرد و پس از 6 ماه مجددا پایش می‎شوند.

قورچیان با بیان اینکه طرح شناسنامه ورزشی از نيمه دوم مهرماه برای بانوان نیز اجرایی شده است، اظهار کرد: این طرح در ایران بی‎نظیر است و به ارتقای سطح سلامت کارکنان کمک می کند؛ قرار است در ادامه کارکنان قرارداد مدت موقت نیز مشمول این طرح شوند.

قورچیان در پایان از حمايت‎هاي مديرعامل شركت ملي نفت، اعضاي هيأت مديره، معاون مدير عامل در امور عمليات غير صنعتي و رئيس شوراي ورزش، اعضاي شوراي ورزش و سایر همکاران در بخش ورزش قهرمانی و همگانی و ... قدردانی کرد.

2/25248
کلمات کليدي
امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت ایران، ورزش همگانی، رضا قورچیان، هفته تربیت بدنی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
شرکت ملی نفت ایران در ورزش همواره سرآمد بوده است
ارتقاء سطح سلامت خانواده بزرگ نفت از مهمترین وظایف امور ورزش است
شرکت ملی نفت ایران پیشتاز طرح شناسنامه ورزشی کارکنان
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید