چهارشنبه 14 خرداد 1399   08:07:58
10:591398/11/29
رییس جهاد دانشگاهی:
45 درصد از دکل‌های جهاد دانشگاهی ساخت داخل است

رییس جهاد دانشگاهی از بومی سازی بخش قابل ملاحظه ای از دانش تولید دکل در این سازمان خبر داد و گفت: 45 درصد از دکل های جهاد دانشگاهی ساخت داخل است.


به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني شركت ملي نفت ايران، رییس جهاد دانشگاهی در حاشيه مراسم رونمايي از دكل حفاري ٧٢ فتح که صبح امروز (سه شنبه 29 بهمن ماه) برگزار شد، گفت: یکی از وظایف اصلی جهاد دانشگاهي تولید فناوری برای صنایع گوناگون در کشور است؛ درهمين راستا  از ابتدای کار جهاد دانشگاهي در دهه ٦٠، صنعت نفت را براي فعالیت انتخاب و در این بخش ورود کردیم.

وي با اشاره به بحث ساخت دکل های حفاری توسط این سازمان بيان کرد: در ابتدا قرار بود ساخت پنج دکل را در برنامه داشته باشیم و در نهایت این قرارداد منتج به ساخت ۳ دکل شد.

طیبی بیان کرد:تلاش كرديم تا با انتقال فناوری نسبت به ساخت دکل ها اقدام کنیم. در همین رابطه تاكنون انتقال دانش در بحث ساخت دکل به طور کامل انجام شده است.

وی تصريح كرد: هم اكنون صاحب دانش طراحی ساخت دکل هستیم و  ۴۵ درصد از دکل هاي جهاد دانشگاهي ساخت داخل است.

طيبي با اشاره به ساخت و تحویل ۲ دکل حفاري به شرکت ملی حفاری ایران گفت: امروز دومين دكل حفاري ساخت جهاد دانشگاهي رونمايي شد و امیدواریم دکل سوم تا شهریور ماه سال آينده آماده و تحویل شرکت ملی حفاری ایران شود.

وی در پايان ضمن تشکر از حمایت مدیران صنعت نفت در بخش های مختلف، اظهار كرد: جهاد دانشگاهي توان بالايي در حوزه هاي گوناگوني از صنعت نفت دارد و اميدواريم اين توان گسترش يابد و از آن به خوبي استفاده شود.

28718/3
کلمات کليدي
طیبی، جهاد دانشگاهی، دکل
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
اتمام عملیات حفر و تکمیل 15 حلقه چاه‌ نفت و گاز در فروردین‌ماه
ارزش یکهزار میلیارد ریالی قراردادهای همکاری جهاد دانشگاهی با شرکت ملی حفاری ایران
قرارداد ساخت نخستین واحد فرآورش پیش‌ساخته‌ داخلی در میدان آزادگان جنوبی امضا شد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید