شنبه 18 مرداد 1399   04:25:54
11:361399/4/7

ثبت ۱۳۲ میلیون نفر- ساعت کار بدون حادثه منجر به فوت در شرکت نفت مرکزی

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، ركورد ۱۳۲ میلیون نفر- ساعت کار بدون حادثه منجر به فوت را طی پنج سال گذشته در صنعت نفت و گاز به ثبت رساند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ضمن گرامیداشت سالروز مهار حریق چاه ۲۳ کنگان که در تاریخ هفتم تیر ماه سال ۱۳۸۵ به دست متخصصان صنعت نفت و این شرکت مهار شد، در رابطه با عملکرد حرفه ای و کار بدون حادثه منجر به فوت در پنج سال اخیر اظهار کرد: خوشبختانه طی این مدت ( از سال۹۳ تا پایان سال ۹۸) با برنامه ریزی منسجم در بخش HSE و عملیات، این شرکت توانسته با رعایت دقیق دستورالعمل ها و الزامات ایمنی و بهداشتی از طریق آموزش، فرهنگ سازی، نظارت و کنترل فرایند تولید، تعداد حوادث منجر به اتلاف وقت و شاخص ضریب شدت حوادث در بخش های مختلف به ویژه در مناطق عملیاتی را کاهش داده و به سطح مطلوب و قابل قبولی برساند.

رامین حاتمی با اشاره به وسعت حوزه کاری و عملیاتی شرکت نفت مرکزی از شمال شرق، جنوب و غرب کشور و شرایط متفاوت آب و هوایی سخت و عمدتا طاقت فرسا، دستیابی به این شاخص ها، را مرهون رعایت استانداردهای ایمنی از سوی همکاران و نظارت کامل بر روند اجرای الزامات کاری و حرفه ای برشمرد و افزود: با توجه به اهمیت مبحث آموزش در کاهش حوادث ناشی از کار در طی مدت زمان یاد شده، از سال ۹۴ تا پایان سال گذشته، ۵۲۴ هزار و ۹۰۹ نفر ساعت آموزش HSE صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، حریق چاه شماره ۲۳ کنگان درمدت زمان کمتر از یک ماه در هفتم تیر ماه سال ۱۳۸۵ مهار شد. تلاشگران صنعت نفت اگر چه پیش از این تجربه مهار آتش در چاه های نفت را داشتند، اما مقابله با حادثه ای که برای نخستین بار در یک مخزن گازی در کشور رخ داد و تجهیزات آن تنها در اختیار چند کشور خاص بود، اقدامی به یاد ماندنی در تاریخ صنعت نفت ایران و تجربه ای برجسته در زمینه مقابله با حوادث مشابه در جهان محسوب می شود.

1/25215

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران


کلمات کليدي
رامین حاتمی، چاه 23 کنگان، نفر ساعت کار بدون حادثه، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
ذخيره‌سازي آب در منطقه سراجه قم با اهداف زیست محیطی
  • 1399/4/16 دوشنبه ذخيره‌سازي آب در منطقه سراجه قم با اهداف زیست محیطی
    با ابتكار کارکنان منطقه بهره‌برداري نفت و گاز سراجه قم، آب حاصل از بارش باران‌هاي فصلي در ماه‌هاي پر بارش جمع‌آوري و از ذخيره آن براي مصارف توسعه و نگهداشت فضاي سبز پيرامون تاسيسات اين منطقه استفاده می شود.
آغاز طرح جمع‌آوری گازهای همراه و احداث ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران
  • 1399/3/25 يكشنبه آغاز طرح جمع‌آوری گازهای همراه و احداث ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران
    طرح جمع‌آوری گازهای همراه و احداث ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران با سرمایه‌گذاری افزون ‌بر ۱۲۵ میلیون یورو با هدف بهره‌برداری حداکثری از میدان‌های مشترک، جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه به میزان ۸۲ میلیون فوت مکعب در روز به یک شرکت ایرانی واگذار و مراحل اجرایی آن آغاز شد.
سامانه نرم‌افزاری بررسی حوادث در نفت مناطق مرکزی عملیاتی شد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید