شنبه 18 مرداد 1399   04:36:12
12:511399/4/8

اجرای فعالیت‌های زمین شناسی نفت خزر با همکاری دانش‌بنیان‌ها

فعالیت‌های اداره زمین‌شناسی شرکت نفت خزر با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان در حال اجراست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رئیس زمین‌شناسی شرکت نفت خزر گفت: اداره زمین‌شناسی از سال ۹۸ اجرای دو پروژه پژوهش‌محور با موضوع گل‌فشان‌ها و دلتاهای حوضه خزر جنوبی را با شرکت‌های دانش‌بنیان آغاز کرده است. پروژه مکانیسم تشکیل گل‌فشان‌ها و اثرات آن در ایجاد مخازن هیدروکربوری با استفاده از تکنولوژی سنجش از دور عنوان پروژه‌ای است که با شرکت پارس‌ آرین زمین و پروژه مدلسازی حوزه رسوبی و تعیین محدوده عملکرد دلتاها و گسترش سنگ مخزن در حوضه جنوبی دریای خزر با شرکت دانش‌بنیان انرژی توانا کیش در حال پیگیری است.

فرید طاعتی با اشاره به پیشرفت ۲۰ درصدی این پروژه‌ها اظهار کرد: بخشی از پروژه‌های پژوهشی اداره زمین‌شناسی مدیریت اکتشاف شرکت نفت خزر در محدوده دریاست که در این بخش بیشتر فعالیت‌ها به کمک فناوری‌های سنجش از راه دور و تصاویر ماهواره‌ای و با استفاده ازخطوط لرزه‌ای اجرا می‌شود.

وی گفت: هم‌اکنون با همکاری اداره پژوهش و فناوری شرکت سه پروژه در حال اجراست که این پروژه‌های پژوهشی از سوی اداره پژوهش و فناوری به مدیریت اکتشاف شرکت نفت خزر سپرده شده و یکی از این پروژه‌ها مربوط به اداره ژئوفیزیک و دو پروژه دیگر مربوط به اداره زمین‌شناسی است.

2/29655

منبع: روابط عمومی شرکت نفت خزر


کلمات کليدي
شرکت نفت خزر، شرکت های دانش بنیان
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
راهکارهای گسترش فعالیت‌های اکتشافی در شمال کشور بررسی شد
فراخوان شناسایی استارت‌آپ‌ها و دانش‌بنیان‌ها برای مشارکت در بهبود عملکرد صنایع مختلف نفت
دستاوردهای صنعت نفت در خزر مرهون تلاشگران بسیاری است
  • 1399/3/27 سه‌شنبه دستاوردهای صنعت نفت در خزر مرهون تلاشگران بسیاری است
    در مرور صحبت‌های هدایت‌الله خادمی، مدیرعامل اسبق شرکت حفاری شمال در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر که اخیرا در دو نوبت منتشر شده است، بیش از آنکه برخی مطالب نادرست یا حتی شبهات مطرح‌شده‌ در سطح امنیت ملی سؤال‌برانگیز باشد، نادیده گرفتن تمام تلاش‌ها و تلاشگران صنعت نفت در حوزه خزر در برهه‌ها و دوره‌های مختلف و اشاره به دستاوردهای این بخش صرفاً با اکتفا به یک نام تأسف‌آور است. اما چرا سؤال‌برانگیز؟ و چرا تأسف‌آور؟
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید