شنبه 18 مرداد 1399   04:34:09
15:201399/4/14
ساخت مخزن گل حفاری در مناطق نفت‌خیز جنوب‬

مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اعلام کرد: به همت کارکنان متخصص مدیریت تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌ها، ‫مخزن گل حفاری دکل‌های تعمیراتی به‌طور کامل با استفاده از امکانات و تجهیزات مازاد ساخته شد. ‬


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، یونس عباسی‌لرکی، با اشاره به اینکه برآورد هزینه ساخت این مخزن از سوی شرکت‌های مخزن‌ساز با توجه به تجهیزات آن و لوازم جانبی مربوطه هزینه‌ای بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال را در بر داشت، گفت: همه آهن‌آلات این مخزن شامل آهن‌آلات شاسی کف مخزن، دیوارهای بدنه و ستون‌های مقاوم‌کننده آن به‌صورت کاملاً نو از باقی‌مانده پروژه‌های تکمیل‌شده، تأمین شد و دیگر تجهیزات جانبی آن شامل دستگاه‌های میکسر، شیرهای پروانه‌ای و اتصال‌های لازم از انبار قطعات موجود استفاده شد.

وی افزود: با به‌کارگیری به‌موقع این منابع و تکیه بر انگیزه‌های جهادی کارکنان مدیریت تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌ها در شرایط تحریم‌های ظالمانه و با صرف حداقل هزینه، یکی از مهم‌ترین مخازن گل حفاری با گنجایش حجم ۴۰۰ بشکه که برای ادامه عملیات دکل‌های تعمیراتی حیاتی است، ساخته و عملیاتی شد.

مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب کیفیت بالا و فراتر از استانداردهای معمول در ساخت این مخزن را یکی از ویژگی‌های آن و گامی دیگر در مسیر خودکفایی و تحقق اهداف جهش تولید دانست.

کد خبر 304526

منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب


کلمات کليدي
گل حفاری، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، خدمات فنی چاه‌ ها
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
تکلیف ۱۳ بسته کاری دیگر از طرح توسعه ۲۸ مخزن مشخص شد
  • 1399/5/15 چهارشنبه تکلیف ۱۳ بسته کاری دیگر از طرح توسعه ۲۸ مخزن مشخص شد
    تکلیف ۱۳ بسته دیگر از طرح نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با نهایی شدن فرآیند مناقصات و انتخاب پیمانکاران مشخص شده است و از این میان، قرارداد ۱۱ بسته طی روزهای آینده امضا می‌شود.
رفع موانع توسعه صنعت نفت در دستور کار کمیسیون انرژی مجلس قرار می‌گیرد/ بازدید از تاسیسات مناطق نفت‌خیز جنوب و میدان‌های نفتی غرب کارون
گواهینامه فرماندهان صحنه در حوادث صنعت نفت اهدا شد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید