دوشنبه 11 فروردين 1399   05:52:35
استمرار خدمات شرکت اروندان برای مقابله با کرونا در شهرهای همجوار تاسیسات نفتی
دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۸/ تحقق اهداف اکتشافی نفت و گاز
 • 1399/1/10 يكشنبه بخش پنجم دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۸/ تحقق اهداف اکتشافی نفت و گاز
  شركت ملی نفت ایران در مسیر تحقق برنامه های اكتشافی خود به عنوان پله نخست فعالیت های صنعت نفت كشورمان در حوزه بالادستی، تلاش كرده است تا ضمن آسیب شناسی و تدوین سیاست های جدید كاری، تعهدات قبلی خود را نیز به منصه ظهور برساند. به کارگیری این سیاست ها در نهایت به آنجا انجامید كه از زمستان سال ۱۳۹۷ تاکنون، سه اکتشاف بزرگ هیدروکربوری از طریق مدیریت اكتشاف شركت ملی نفت ایران اعلام و به صورت رسمی در کارنامه اکتشافی شرکت ملی نفت ایران ثبت شد. این اكتشافات كه با کشف میدان نفتی مینو در جزیره مینو در جوار شهر آبادان طی زمستان سال 97 آغاز شد، در نهایت در تابستان 98 به كشف میدان گازی ارم انجامید. در ادامه این تلاش ها، اعلام خبر كشف مخزن بزرگ نفتی نام آوران در آبان ماه 98، موج تازه ای از امید و نشاط را در میان مردم به ارمغان آورد. مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران نیز از تحقق ۱۳۰ درصدی اهداف اکتشافی نفتی و ۱۷۰ درصدی هدف های اکتشافی گازی در نیمه راه برنامه پنح سال توسعه خبر داد.
کمک 6.5 میلیارد ریالی نفت و گاز مسجدسلیمان به مراکز بهداشتی برای مقابله با کرونا/ ضدعفونی مناطق مختلف ادامه دارد
دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۸/ احداث خط لوله گوره-جاسک، طرح ملی و استراتژیک صنعت نفت
 • 1399/1/9 شنبه بخش چهارم دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۸/ احداث خط لوله گوره-جاسک، طرح ملی و استراتژیک صنعت نفت
  یكی از مهمترین طرح های در دست اقدام شركت ملی نفت ایران در مسیر توسعه همه جانبه صنعت نفت، طرح استراتژیك و ملی انتقال نفت خام گوره به جاسك و تاسیسات نفتی بندرجاسك است. این طرح پراهمیت با هدف انتقال یك میلیون بشكه نفت خام سبك و سنگین صادراتی در روز از طریق یك خط لوله ۴۲ اینچ با طول بیش از ۱۰۰۰ كیلومتر و با استفاده از پنج تلمبه خانه بین راهی و ۲ ایستگاه توپکرانی، همچنین تعداد ۱۱ پست برق و خطوط انتقال برق به طول تقریبی ۱۸۰ كیلومتر،‌ در دستور كار شركت ملی نفت ایران قرار دارد. این طرح شامل پایانه دریافت نفت،‌۲۰ مخزن به ظرفیت مجموع ۱۰ میلیون بشكه و تاسیسات جانبی شامل ۳ عدد گوی شناور و اسكله صادراتی است.
دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۸/ امضای قرارداد ساخت واحد فرآورش پیش‌ساخته در میدان آزادگان جنوبی
 • 1399/1/8 جمعه بخش سوم دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۸/ امضای قرارداد ساخت واحد فرآورش پیش‌ساخته در میدان آزادگان جنوبی
  قرارداد واحد فرآورش سیار در میدان نفتی آزادگان جنوبی به روش BOO ساخت، تملک، بهره‌برداری (Build – Own – Operate) بهمن ماه 98 بین شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و جهاد دانشگاهی امضا شد. با بهره گیری از تأسیسات فرآورش پیش‌ساخته (Skid – Mounted)، امکان تولید سریع محصول از نفت خام با تجهیزات نفتی به‌صورت یک پکیج کامل وجود خواهد داشت. قابلیت انتقال و احداث سریع تجهیزات و همچنین امکان طراحی انعطاف‌پذیر و ماژولار سیستم بر اساس مشخصات نفت استخراج‌شده از چاه از دیگر قابلیت های استفاده از این روش است.
دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۸/ توسعه غرب کارون، محور تحقق اقتصاد مقاومتی در نفت
استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در مناطق عملیاتی نفت فلات قاره برای مقابله با کرونا
دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال 98/ توسعه میدان مشترک پارس جنوبی
 • 1399/1/6 چهارشنبه بخش اول دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال 98/ توسعه میدان مشترک پارس جنوبی
  توسعه میدان مشترک پارس جنوبی از مهمترین دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال 98 بود. در پیام نوروزی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نیز به تکمیل و راه‌اندازی مگاپروژه‌های خشکی و دریایی میدان مشترک پارس جنوبی و گام نهادن در مسیر تولید روزانه هزار میلیون مترمکعب گاز به عنوان یکی از دستاوردهای مهم این شرکت در سال گذشته اشاره شده است.
شرکت‌ها دستورالعمل‌های وزیر نفت برای مقابله با کرونا را جدی بگیرند
تکمیل عملیات حفاری چاه ۴۷۴ مارون با به‌کارگیری دستگاه ۹۳ فتح
سیل مانع استمرار تولید در پارس جنوبی نشد/ تاکید کرباسیان بر پیگیری و انجام اقدامات لازم
پالایشگاه فاز ۱۳ پارس جنوبی با ظرفیت کامل در مدار تولید است
سازه‌های جانبی آخرین سکوی فاز ۱۳ پارس جنوبی نصب شد
 • 1399/1/1 جمعه سازه‌های جانبی آخرین سکوی فاز ۱۳ پارس جنوبی نصب شد
  مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از پایان نصب سازه‌های جانبی سکوی اقماری ۱۳C خبر داد و گفت: عملیات نصب پل ارتباطی و سازه مشعل این سکو، توسط شناور SEA PAD، پنجشنبه (۲۹ اسفندماه) و در واپسین ساعات سال ۱۳۹۸ درخلیح‌فارس پایان یافت.
پیام رئیس جمهوری به مناسبت سال نو
 • 1399/1/1 جمعه پیام رئیس جمهوری به مناسبت سال نو
  رئیس جمهوری با بیان اینکه در سال ۹۸ صنعت نفت در شدیدترین تحریم تاریخی قرار گرفت و فشارها از هر سو بر اقتصاد کشور ما وارد شد، گفت: حماسه اداره اقتصاد کشور بدون نفت در سال ۹۸ تحقق یافت.
رهبر انقلاب سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند
پیام مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به مناسبت سالروز ملی شدن صنعت نفت و آغاز سال نو
کارهای بسیار بزرگی در صنایع نفت و گاز در سال ۹۸ انجام شد
اقدامات شرکت نفت فلات قاره برای مقابله با کرونا روزانه رصد می‌شود
قراردادهای ژئوفیزیکی و حفاری‌های اکتشافی با وجود کاهش نفرات در حال انجام است
نفت در بحران‌ها هیچگاه خود را از محیط پیرامونی جدا نمی‌بیند/ ارائه تجهیزات پزشکی به مجاوران تاسیسات نفتی
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...