سه‌شنبه 6 خرداد 1399   15:00:16
12:311398/11/15
نشست اضطراری کارشناسان اوپک و غیراوپک درباره ویروس کرونا

مسئولان کشورهای عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) برای بررسی فوری درباره تهدید ویروس کرونا جلسه می‌گذارند.


به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، کارشناسان اوپک و متحدانش برای بررسی فوری چگونگی تأثیر ویروس کرونا بر تقاضای نفت و همچنین واکنش آنها به این مسئله، امروز (سه‌شنبه، ۱۵ بهمن‌ماه) در وین، پایتخت اتریش گردهم آمده‌اند.

کارشناسان اوپک و غیراوپک که به دلیل نزدیک شدن قیمت نفت به کمتر از ۵۰ دلار در پی گشترش سیوع ویروس کرونا تحت فشار زیادی هستند، طی نشستی موسوم به کمیته مشترک فنی (JTC) گردهم می‌آیند.

نشست یادشده می‌تواند به تعیین اینکه آیا لازم است اوپک و متحدانش در روزهای آینده زمان برگزاری نشست‌ فوق‌العاده را از ماه مارس به فوریه تغییر دهند، کمک کند.

زمان برگزاری صدوهفتادوهشتمین نشست اوپک به‌صورت فوق‌العاده و هشتمین نشست وزارتی مشترک اوپک و غیراوپک موسوم به «اوپک پلاس» در بیانیه پایانی نشست‌ وزارتی ۱۷۷ اوپک و هفتمین نشست مشترک اوپک و غیراوپک در دسامبر ۲۰۱۹، روزهای پنجم و ششم مارس (۱۵ و ۱۶ اسفندماه) تعیین شده است.

2/28960

منبع: شانا


کلمات کليدي
اوپک، ویروس کرونا
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
نفت همچنان کاهش قیمت را تجربه می‎کند
توافق کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه‌ای اوپک پلاس وارد فاز اجرایی شد
فیلم/ آنچه در واپسین ساعات شب گذشته در طبقه ۱۵ وزارت نفت گذشت
  • 1399/1/25 دوشنبه فیلم/ آنچه در واپسین ساعات شب گذشته در طبقه ۱۵ وزارت نفت گذشت
    دهمین نشست وزیران نفت و انرژی ۲۳ عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به صورت فوق‌العاده شامگاه یکشنبه (۲۴ فروردین‌ماه) با هدف بررسی نحوه مشارکت مکزیک در توافق کاهش تولید و آغاز مرحله اجرایی آن در قالب توافقنامه همکاری، از طریق وبینار برگزار شد و سرانجام اعضای این ائتلاف بر سر کاهش تولید روزانه ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه‌ای برای ماه‌های مه و ژوئن (آمریکا افزون بر کاهش ۱۰۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت مکزیک، روزانه ۳۰۰ هزار بشکه به جای این کشور از تولید خود می‌کاهد) به اجماع رسیدند.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید