سه‌شنبه 6 خرداد 1399   14:41:06
09:401398/12/3
تجارت نفت ونزوئلا در آستانه توقف کامل

تحریم‌های آمریکا علیه زیرمجموعه شرکت روس‌نفت ممکن است توانایی ونزوئلا را دچار مشکل جدی کرده و منبع اصلی درآمد این کشور را فلج کند.


به گزارش بلومبرگ، شرکت "بازرگانی روس‌نفت" که صادرکننده اصلی نفت ونزوئلا است، به دلیل کمک به دولت ونزوئلا برای فروش نفت هدف تحریم آمریکا قرار گرفت. 

این واحد سوییسی روس‌نفت عامل فروش حدودی نیمی از صادرات نفت ونزوئلا به میزان ۸۷۴.۶۴۹ هزار بشکه در روز در ژانویه بوده است. عمده صادرات نفت ونزوئلا در سال میلادی گذشته به خریداران در هند و چین تحویل داده شد.

فرناندو فریرا، مدیر ریسک ژئوپلیتیکی در شرکت "راپیدان انرژی" اظهار کرد: با این تحریم‌ها پالایشگاه‌ها رغبت خود برای خرید نفت ونزوئلا را بیشتر از دست می‌دهند و کشتی ‌داران تمایلی برای همکاری با شرکت "بازرگانی روس‌نفت" نخواهند داشت. تولید نفت ونزوئلا ممکن است در مقایسه با ۸۵۰ هزار بشکه در روز در ژانویه به حدود ۶۰۰ هزار بشکه در روز تا پایان امسال سقوط کند.

تحریم ها علیه شرکت "بازرگانی روس‌نفت" همکاری شرکتهای بین‌المللی شامل شرکت های کشتیرانی، بیمه ‌گران و بانک ها را عملا غیرممکن می‌کند. 

هند که بزرگترین مقصد صادرات نفت ونزوئلا است، حدود ۳۶ درصد از کل صادرات نفت این کشور در سال ۲۰۱۹ را خریداری کرد. 

در این بین تحریم ها علیه شرکت "بازرگانی روس‌نفت" به صادرات نفت ونزوئلا به چین که بزرگ ترین وارد کننده نفت دنیاست، مستقیما آسیب می‌زند. گریدهای نفتی روسیه مانند اسپو بِلِند و اورال توسط واحدهای مختلف روس‌نفت فروخته می‌شوند و بنابراین تحریم های جدید آمریکا روی آن ها تاثیری ندارد اما ممکن است بانک ها و بیمه‌گران برای مشارکت در قرارداد فروش آن ها احتیاط بیشتری به عمل آورند.

روس‌نفت و شرکت PDVSA شرکای قدیمی هستند و روس‌نفت شریک جوینت ونچرهای نفتی در ونزوئلا است و ۶.۵ میلیارد دلار به شرکت PDVSA در قبال دریافت نفت وام داده است.

8/28663
کلمات کليدي
ونزوئلا، شرکت بازرگانی روس‌ نفت، تجارت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
ونزوئلا کشتی تحقیقاتی نفتی آمریکا را توقیف کرد
  • 1392/7/21 يكشنبه ونزوئلا کشتی تحقیقاتی نفتی آمریکا را توقیف کرد
    مقامات ونزوئلا اعلام کردند که کشتی تحقیقاتی متعلق به شرکت آمریکایی «آنادارکو پترولیوم» را که در مرزهای مورد منازعه ونزوئلا مشغول فعالیت های غیر قانونی لرزه نگاری بوده است، متوقف کرده اند.
نخستین نفتکش ساخت ایران تا پایان سال تحویل ونزوئلا می شود
سردرگمی بورس بازان برای جایگزینی نفت آسیایی با آمریکایی
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید