سه‌شنبه 6 خرداد 1399   14:47:22
15:371398/12/5
از سوی حبیب‌الله سمیع تشریح شد؛آخرین اقدامات سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت برای مقابله با ویروس کرونا (+فیلم)

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از آماده باش کامل بیمارستان صنعت نفت تهران در وضعیت کنونی برای مقابله با گسترش ویروس کرونا خبر داد.


حبیب الله سمیع در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران گفت: ما در راستای آمادگی برای پذیرش و درمان موارد ابتلا به ویروس کرونا، یک بخش داخلی مردان با ظرفیت 30 تخت و یک بخش ICU داخلی با ظرفیت 6 تخت فراهم کرده ایم که به طور کامل ایزوله و قرنطینه هستند.

وی با بیان این که کلیه مراکز بهداشتی و درمانی نفت در سطح کشور آماده پذیرش مراجعین مشکوک به ویروس کرونا هستند، افزود: در بخش اروژانس بیمارستان های نفت به ویژه شهرهای پرجمعیت مانند تهران و اهواز، واحد تریاژ موارد مشکوک مبتلا به این ویروس از سایر مراجعین مقاصد دیگر درمانی جدا پذیرش شده و مورد رسیدگی قرار می گیرند.

سمیع با اشاره به این که تا کنون کلا 3 مورد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا از کارکنان بازنشسته به بیمارستان نفت تهران مراجعه و بستری شده اند، توضیح داد: این 3 نفر از استان های زنجان، قم و تهران به این بیمارستان منتقل شده اند.
 

وی اظهار کرد: تنها مراجعه کننده از زنجان بر اساس شواهد و آزمایش های ابتدایی انجام شده به ویروس کرونا مبتلاست گرچه جواب مثبت نهایی از انستیتو پاستورهنوز اعلام نشده، اما اکنون بستری است و وضعیت مناسبی ندارد؛ مراجعه کننده از قم نیز با توجه به بررسی شواهد مبتلا به ویروس کرونا و اکنون در بخش ICU بستری و به دستگاه تنفس متصل است و البته از وضعیت بهتری برخوردار است؛ مورد سوم نیز بستری است که مشکلات تنفسی وی ناشی از بیماری ریوی است و احتمال ابتلا به ویروس کرونا بسیار ضعیف است گرچه هم چنان در بستری به سر می برد.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت به شایعه وجود دو مورد مشکوک ابتلا به این ویروس در آبادان اشاره کرد و از سلامت کامل این افراد خبر داد و گفت: ابتلای یکی از کارکنان بخش نقلیه مرکزی نفت به ویروس کرونا نیز شایعه است و ایشان نیز کاملا سلامت هستند.
سمیع نسبت به رعایت مواردی چون بهداشت فردی، شست و شوی مکرر دست ها، پرهیز از برقراری تماس های مکرر و نزدیک افراد با یکدیگر و حضور در تجمعات و پرهیز از سفرهای غیر ضروری تاکید کرد. 

وی در خصوص رعایت بهداشت رستوران ها و آبدارخانه ها نیز افزود: افراد مربوط به این حوزه می بایست از وسایل حفاظت فردی مانند ماسک و دستکش و نیز ارائه و استفاده از قاشق و چنگال یکبار مصرف دقت لازم را داشته باشند.

سمیع گفت: همکاران نفتی می توانند از طریق وب سایت بیمارستان نفت تهران و نیز تماس با مرکز تلفن با شماره 1511 با همکاران ما در ارتباط باشند و خدمات درمانی لازم را دریافت کنند.

8/28622
کلمات کليدي

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 457